Придонеси на корисникот Jingiby

Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽
(најнови | најстари) Погледајте (понови 50 | ) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

13 март 2023

8 март 2023

18 февруари 2023

17 февруари 2023

10 февруари 2023

24 јануари 2023

17 декември 2022

28 ноември 2022

9 ноември 2022

30 октомври 2022

27 октомври 2022

26 октомври 2022

14 септември 2022

  • 12:2112:21, 14 септември 2022 разл истор +888 Окупација на Македонија во Втората светска војнаНе е баш така. Додаен извор.Чети на стр. 87: Според зачуваниот „Список на затвореници со бугарско потекло, ослободени од логорот во Темешвар“, нивниот вкупен број е 1,160 лица. Мал дел од заробениците - 16 на број, со родни места во Западна Македонија, во списокот се означени како Албанци, а сите останати се изјасниле дека имаат бугарска националност. Големо мнозинство потекнува од Вардарска Македонија, Ознака: Отповикано

17 август 2022

16 август 2022

9 јули 2022

20 јуни 2022

17 јуни 2022

16 јуни 2022

(најнови | најстари) Погледајте (понови 50 | ) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).