Придонеси на корисникот

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа IP-адреса е моментално глобално блокирана. Подолу е наведен најновиот дневнички запис:

  • 23:27, 31 октомври 2017: Vituzzu (meta.wikimedia.org) глобално го блокираше корисникот 54.172.0.0/16 (истекува на 31 октомври 2020 во 21:27 ч., само анонимни) (Amazon web services, including several abused open proxies)
Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽

Не се пронајдени промени што одговараат на овој критериум.