Разлика помеѓу преработките на „Малта на Олимписките игри“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: pt:Malta nos Jogos Olímpicos)
с (Бот: козметички промени)
 
 
=== Медали на ЛОИ ===
{|class="wikitable" border="2" cellpadding="2" cellspacing="0" style="text-align:center"
|- bgcolor="#efefef"
! colspan=4 style="border-right:0px;";| '''Медали на ЛОИ'''
| style="border-left:0px"; | [[СликаПодатотека:Olympic rings.svg|50п]]
|- bgcolor="#efefef"
|align=left|'''Место'''
| bgcolor="gold" |[[СликаПодатотека:Med 1.png|Злато]] '''Злато'''
| bgcolor="silver" |[[СликаПодатотека:Med 2.png|Сребро]] '''Сребро'''
| bgcolor="CC9966" |[[СликаПодатотека:Med 3.png|Бронза]] '''Бронза'''
| '''Вкупно'''
|-
941.847

уредувања

Прегледник