Разлика помеѓу преработките на „Макао“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: kn:ಮಕಾವು)
с (Бот: козметички промени)
 
Во Макао коцкањето е многу популарно, затоа што е дозволено, компанија од Лас Вегас да отвара казина. Моментално се градат неколку казина, од кои највеќе внимание одвлекува "[[The Venetian]]", кое се гради на земјата од море помеѓу двата острова.
{{link FA|pt}}
{{link FA|zh}}
<!--Other languages-->
 
[[Категорија:Кина]]
 
{{link FA|pt}}
{{link FA|zh}}
 
[[ace:Macau]]
941.847

уредувања

Прегледник