Лешња: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија села во Албанија| | име={{Subst:PAGENAME}} | област= [[Област Белград (Албанија)|Бе...)
 
с (Бот: козметички промени)
 
'''Лешња''' е село во [[Албанија]]. Селото се наоѓа во [[Област Белград (Албанија)|областа Белград]] и [[Општина Лешња|општината Лешња]].
== Историја ==
 
== Географија ==
 
== Демографија ==
 
== Култура ==
 
== Личности ==
 
== Видете исто така ==
* [[Список на села во Албанија]]
 
== Наводи ==
{{reflist}}
 
== Надворешни врски ==
 
{{Албанија-гео-никулец}}
941.847

уредувања

Прегледник