Разлика помеѓу преработките на „Крџали (област)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 16 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: sv:Kardzjali (region))
с (Бот: козметички промени)
<tr>
<th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white"><big>'''Крџалиска област'''</br><small>Област Кърджали</small></span></th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[FileПодатотека:Oblast Kardzhali.png|270px|Мапа на Бугарија, Крџалиска област е означена]]<br /></td></tr>
<tr><td colspan="2" cellspacing="0" cellpadding="2"></td></tr>
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white">'''мапа'''</small></th></tr>
941.847

уредувања

Прегледник