Игумен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{никулец}}
'''Игуман''' е [[монах]] или монахиња кој/а ги избира братството или сестринството. Тој/таа се грижи за [[манастир|манастирот]] и браќата и сестрите во него.
 
[[Категорија:Теологија]]
941.847

уредувања

Прегледник