Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Бутан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: yo:Àsìá ilẹ̀ Bhùtán; козметички промени)
с (Бот: козметички промени)
 
 
== Историски знамиња ==
<center>
<gallery>
</center>
 
== Видете исто така ==
* [[Грб на Бутан]]
* [[Бутан]]
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.kingdomofbhutan.com/kingdom/kingdom_.html Информации од туристичката страна на Бутан]
 
941.847

уредувања

Прегледник