Разлика помеѓу преработките на „Живко Фирфов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://mmc.edu.mk/IRAM/Conferences/XIIIConf/XIIIconfcont.html Текстови за Фирфов презентирани на Конференција на ИРАМ на Факултетот за музичка уметност-Скопје] {{en}}
 
 
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Македонски етномузиколози|Фирфов, Живко]]
[[Категорија:Македонска музика|Фирфов, Живко]]
941.847

уредувања

Прегледник