Разлика помеѓу преработките на „Жан Батист Ламарк“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
Според Жан Батист Ламарк, живите суштества ја менуваат структурата и некои органи, зависно од животните потреби, а потребите се менуваат со промена на околината.
 
== Види исто така ==
* [[Еволуција]]
 
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Француски философи]]
941.847

уредувања

Прегледник