Разлика помеѓу преработките на „Делос“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 12 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
}}
 
[[СликаПодатотека:Delos Lions.jpg|мини|десно|200п|Лавовите на Дилос]]
 
== Извори ==
<references/>
 
== Видете исто така ==
* [[Список на светско културно и природно наследство на УНЕСКО]]
 
 
{{World Heritage Sites in Greece}}-->
{{Шаблон:Светско наследство во Грција}}
 
[[Категорија:Грчки острови]]
[[Категорија:Киклади]]
[[Категорија:Старогрчки храмови]]
[[Категорија:Објекти на светско наследство во Грција]]
{{Шаблон:Светско наследство во Грција}}
 
[[bg:Делос]]
941.847

уредувања

Прегледник