Архитектонски поредок: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: козметички промени
с (Бот: Измена шаблона: Одбрана)
с (Бот: козметички промени)
 
== Видете исто така ==
* [[Римски храм]]
* [[Грчки храм]]
 
 
{{Избрана}}
{{Link FA|pt}}
 
[[Категорија:Столбовни редови|*]]
[[Категорија:Старогрчка архитектура|Поредок]]
[[Категорија:Староримска архитектура|Поредок]]
 
{{Link FA|pt}}
 
[[be-x-old:Архітэктурны ордэр]]
941.847

уредувања

Прегледник