Апостол Тома: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
Нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
Во [[Православна црква|Православната црква]], [[Источна католичка црква|Источната католичка црква]], Свети Томе го чествуваат во [[недела]], односно една недела по [[Великден]]. Црквите кои го следаат [[јулијански календар|јулијанскиот календар]], празникот на Свети Тома го чествуваат на [[6 октомври]].
* [http://cs.nyu.edu/kandathi/thomas.html St. Thomas the Apostle]
{{Апостоли}}
 
[[Категорија:Апостоли]]
{{Апостоли}}
 
[[an:Sant Tomás apóstol]]
941.847

уредувања

Прегледник