Разлика помеѓу преработките на „Алфред Адлер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Инфокутија за личност
| име = Алфред Адлер<br />''Alfred Adler''
| портрет = Alfred Adler.png
| px = 150px
941.847

уредувања

Прегледник