Разлика помеѓу преработките на „Јао Минг“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 7 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{никулец}} ==Јао Минг== Јао Минг е роден во Кина и игра за Хјустон Рокетс на позиција ц...)
 
==Јао Минг==
Јао Минг е роден во Кина и игра за [[Хјустон Рокетс]] на позиција центар. Висок е 229 cm.
[[Податотека:basketballYaoMingonoffense2.jpg]]
113

уредувања

Прегледник