Прејди на содржината

Бени (река): Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: hy:Բենի
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: zh:貝尼河)
с (Бот Додава: hy:Բենի)
[[he:בני]]
[[hr:Beni (rijeka)]]
[[hy:Բենի]]
[[it:Beni (fiume)]]
[[ka:ბენი (მდინარე)]]
6.013

уредувања