Разлика помеѓу преработките на „Загар“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:English Foxhound portrait.jpg|right|thumb||250px|[[Англиски лисичар]]]]
'''Загар''' или ''''рт''' е вид на [[куче]] кое им помага на [[ловец|ловците]] со тоа што трага или гони [[дивеч]]. Споредете ги со [[Птичар|птичарите]] кои им помагаат на ловците со тоа што ја препознаваат положбата на пленот или го донесуваат истиот.
 
Постојат два вида на загари под кои подпаѓаат по неколку [[кучешка раса|раси]]:

Прегледник