Разлика помеѓу преработките на „Вартоломеј I Цариградски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот Менува: da:Bartholomæus 1.; козметички промени
с (Бот Додава: no:Bartholomeos I av Konstantinopel)
с (Бот Менува: da:Bartholomæus 1.; козметички промени)
 
 
Тој е роден на [[Имброс]], турски остров во [[Егејско Море]]. Има турско државјанство, но е припадник на малото етничко-грчко малцинство во Турција. Течно говори турски, грчки, латински, француски, англиски, италијански и германски јазик.
 
 
[[bg:Вартоломей I]]
[[ca:Patriarca Bartomeu I]]
[[da:Bartholomæus I1.]]
[[de:Bartholomäus I.]]
[[el:Πατριάρχης Βαρθολομαίος]]

Прегледник