Македонија на Зимските олимписки игри 1998: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[Македонија]]''' учествуваше на '''[[Зимски олимписки игри - 1998|Зимките олимписки игри - 1998]]''' во [[Нагано]], [[Јапонија]]. Тоа беше првото учество на оваа земја на [[Зимски олимписки игри|Зимските олимписки игри]] како независна држава.
 
== Видете исто така ==
 
[[Категорија:Република Македонија на Олимписките игри|1998]]
[[Категорија:Зимски олимписки игри - 1998]]
[[Категорија:1998 во Република Македонија]]
 

Прегледник