Жан Калвин: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: sl:Jean Calvin; козметички промени
с (Бот Додава: rm:Johannes Calvin)
с (Бот Додава: sl:Jean Calvin; козметички промени)
 
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Верски реформатори]]
 
[[simple:John Calvin]]
[[sk:Ján Kalvín]]
[[sl:Jean Calvin]]
[[sm:Ioane Kalavini]]
[[sr:Жан Калвин]]

Прегледник