Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Бутан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Менува: yo:Àsìá ilẹ̀ Bhùtán; козметички промени
с (Бот Менува: yo:Àsìá ilẹ̀ Bhùtán; козметички промени)
 
==Видете исто така==
* [[Грб на Бутан]]
* [[Бутан]]
 
==Надворешни врски==
* [http://www.kingdomofbhutan.com/kingdom/kingdom_.html Информации од туристичката страна на Бутан]
 
{{Азија по тема|Знаме на}}
 
[[Категорија:Знамиња]]
 
[[Категорија:Национални симболи на Бутан]]
 
[[th:ธงชาติภูฏาน]]
[[tr:Bhutan bayrağı]]
[[yo:Àsìá ilẹ̀ BhutanBhùtán]]
[[zh:不丹国旗]]

Прегледник