Мегалит: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 48 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
*[http://www.megalithic.co.uk/ Портал за мегалити и мегалитски мапи]
 
[[Категорија:Археологија]]
[[Категорија:Камења]]
[[Категорија:Мегалитски споменици|*]]
13.850

уредувања

Прегледник