Разлика помеѓу преработките на „Марина Мијаковска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 79 бајти ,  пред 10 години
с
Отстрането уредувањето на Mijakovskam (разговор), вратено на последната верзија на Wikimk
с (Отстрането уредувањето на Mijakovskam (разговор), вратено на последната верзија на Wikimk)
{{бришење|Ова не ми изгледа како енциклопедиска содржина?!}}
{{еј почекај?!}}
 
Марина Мијаковска е родена на 08 07 1984 г. во Скопје, Р. Македонија.
Пишува поезија, есеи и книжевни критики.Објавува во- ''Наше писмо'', ''Мираж'', ''Репер'' и др. списанија.
 
Автор е на поетската збирка ''Номадска душа'' , објавена во 2010 г. во издание на ''Антолог''.
 
Моментално е на последипломски студии на истата катедра на Филолошкиот факултет.

Прегледник