Соломонов храм: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Менува: cs:Šalomounův chrám
сНема опис на уредувањето
с (Бот Менува: cs:Šalomounův chrám)
[[Категорија:Рид на храмовите]]
[[Категорија:Архитектура од 10 век п.н.е.]]
 
 
[[ar:هيكل سليمان]]
[[bg:Соломонов храм]]
[[ca:Temple de Salomó]]
[[cs:ŠalamounůvŠalomounův chrám]]
[[da:Salomos Tempel]]
[[el:Ναός του Σολομώντα]]
5.665

уредувања

Прегледник