Разлика помеѓу преработките на „Базилика Свети Јован Латерански“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: hr Менува: de, ru, vi)
с
{{DEFAULTSORT:Јован Латерански}}
[[Категорија:Базилики во Рим|Јован Латерански]]
[[Категорија:Катедрали во Италија]]
[[Категорија:Архитектура од 4 век|Јован Латерански]]
[[Категорија:Барокна архитектура]]
[[Категорија:Погребални места на папите]]
{{Шаблон:Цркви-Никулец}}
 

Прегледник