Уаскар: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 29 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ka:უასკარი
Нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ka:უასკარი)
[[de:Huáscar (Inka)]]
[[en:Huáscar]]
[[es:Huáscar]]
[[eo:Ŭaskar]]
[[es:Huáscar]]
[[fi:Huáscar]]
[[fr:Huascar]]
[[hu:Huáscar]]
[[id:Huáscar]]
[[it:Huáscar]]
[[hu:Huáscar]]
[[nl:Huáscar]]
[[ja:ワスカル]]
[[ka:უასკარი]]
[[no:Huáscar]]
[[nl:Huáscar]]
[[nn:Huáscar]]
[[no:Huáscar]]
[[pl:Huascar]]
[[pt:Huascar]]
[[ru:Уаскар]]
[[simple:Huascar]]
[[fi:Huáscar]]
[[sv:Huáscar]]
[[tr:Huascar]]
109.264

уредувања

Прегледник