Соломонов храм: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 74 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: no:Salomos tempel)
сНема опис на уредувањето
[[Категорија:Знаменитости во Ерусалим]]
[[Категорија:Рид на храмовите]]
[[Категорија:Архитектура од 10 век п.н.е.]]
 
 
[[ar:هيكل سليمان]]

Прегледник