Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Македонска фонетика и фонологија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
*[[Транслитерација на македонскиот јазик|транслитерација]]
**[[Македонска транскрипција на странски јазици|транскрипција на туѓи имиња]]
*[[Скратеници во македонскиот јазик|Скратеници]]
 
<center>'''Поврзано'''</center>
<center>[[Граматика на македонскиот јазик|Македонска граматика]]</center>

Прегледник