Разлика помеѓу преработките на „Шехадет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: mhr:Шахада; козметички промени
с (Бот Менува: ml:ശഹാദത്ത്; козметички промени)
с (Бот Додава: mhr:Шахада; козметички промени)
Исламската вероисповест на [[Македонски јазик|Македонски]]:
:: „Сведочам дека не постои друго божество (кое е доследно да се обожува) освен Семоќниот Аллах, Кој е Еден (и само Еден) и нема соработник; и сведочам дека Мухаммед (нека му е мир и нека Аллах го благослови), е Неговиот Пратеник.“
:: „Верувам во Аллах; и Неговите Ангели; и Неговите Книги; и Неговите Пратеници; и во Судниот Ден; и во Судбина, дека сите нешта се од Аллах (и добро и лошо“.
 
[[Категорија:Ислам]]
[[la:Sahada]]
[[lv:Šahāda]]
[[mhr:Шахада]]
[[ml:ശഹാദത്ത്]]
[[ms:Syahadah]]

Прегледник