Заедничка негација: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
сНема опис на уредувањето
==Својства==
 
НИЛИ нема ниеден од петте својства, од кои секое од нив треба да го нема барем во ењденеден член на множество на [[функциопнална потполност|функционално потполни]] оператори. (запазување на точност, запазување на неточност, [[линеарна логика|линеарност]], [[монотона функција|монотолност]], самодвојност). Затоа НИЛИ само по себе е доволно за цело множество.
 
==Заедничка негација==

Прегледник