Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Внимание“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
<div id="todomessage" class="toccolours" cellspacing="4" style="width:80%; margin:1em auto;">
[[Слика:Baustelle.svg|left|70px|Статија за уредување]]
<div style="center: 50px;"><center>'''На оваа статија треба да {{Уникод|ѝ}} се обрне <big>внимание</big> (форматирање, категоризирање, граматика, интервики и сл.)'''</center><br><center>Можете да помогнете со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} уредите] и трансформирате во стандардна вики-статија.</center></div>
</div>
 
13.850

уредувања

Прегледник