Разлика помеѓу преработките на „Грб на Лихтенштајн“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox Coat of arms |name = Грб на Лихтенштајн |image = Coat of arms of Liechtenstein.png |image_width = 150 ...)
 
 
* {{de icon}} [http://www.recht.li/sys/1982058.html Оригиналниот закон за грб]
 
==Видете исто така==
*[[Лихтенштајн]]
*[[Знаме на Лихтенштајн]]
 
{{Лихтенштајн-никулец}}
[[cs:Státní znak Lichtenštejnska]]
[[de:Wappen Liechtensteins]]
[[en:Coat of arms of Liechtenstein]]
[[el:Εθνόσημο του Λιχτενστάιν]]
[[es:Escudo de Liechtenstein]]

Прегледник