Разлика помеѓу преработките на „Рак (соѕвездие)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 36 бајти ,  пред 11 година
с
с (Бот Додава: sah:Араак (сулустар бөлөхтөрө); козметички промени)
с (Бот Додава: sh:Rak (zviježđe) Менува: es:Cáncer (constelación astronomía))
[[en:Cancer (constellation)]]
[[eo:Kankro (konstelacio)]]
[[es:Cáncer (constelación astronomía)]]
[[fa:خرچنگ (صورت فلکی)]]
[[fi:Krapu]]
[[sah:Араак (сулустар бөлөхтөрө)]]
[[scn:Cancru (astronumìa)]]
[[sh:Rak (zviježđe)]]
[[simple:Cancer (constellation)]]
[[sk:Súhvezdie Rak]]
109.264

уредувања

Прегледник