Љубовта е вечна: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Телевизиска емисија
|show_name = ВечнаЉубовта љубове вечна
|image = [[Слика: Mananaesparasiempreposter.jpg|250п]]
|caption =
|followed_by = [[Магија (серија)|Магија]] (2009)
}}
'''ВечнаЉубовта љубове вечна''' ([[шпански|шпански јазик]]: '''Mañana es para siempre''') е [[Мексико|мексиканска]] [[теленовела]]. Серијата е римејк на популарната [[Колумбија|колумбиска]] [[теленовела]] од [[2006]] год, '''Pura Sangre'''. Во главните улоги настапуваат [[Лусеро]] ([[Алборада]], [[Љубовни врски]]) која после 12 години повторно се појавува на малите екрани како негативка, [[Силвија Наваро]] и популарниот [[Мексико|мексикански]] актер [[Фернандо Колунга]]. Серијата со прикажување во [[Мексико]] започна на [[20 октомври]] делејќи го својот термин со последните епизоди од серијата [[Оган во крвта]].
 
==Синопсис==
7

уредувања

Прегледник