Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Македонска фонетика и фонологија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(+)
 
! style="background:#6CC; text-align:center;"| [[Фонетика на македонскиот јазик|Македонска фонетика]] и [[фонологија на македонскиот јазик|фонологија]]
|-
| style="text-align:center;"| [[File:GlagoliticCyrillic glagolletter Dze.pngsvg|150px|БукваМакедонската буква глаголи наглас глаголица„ѕ“.]]
|-
| style="font-size:90%;"|

Прегледник