Разлика помеѓу преработките на „Скопска бискупија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Catolic church bitola.jpg|thumb|[[Катедрала Пресвето срце Исусово - Скопје|Католичката катедрала „Пресвето Срце Исусово“ - Битола]]]]
Римокатоличката '''Скопска бискупија''' ([[латински]]: ''Dioecesis Scopiensis'') е воспоставена во [[2000]] година од страна на Папата [[Јован Павле II]]. Таа припаѓа под [[Врхбосанска надбискупија|Врхбосанската надбискупија]] со седиште во [[Сараево]].
79

уредувања

Прегледник