Разлика помеѓу преработките на „Бонго (инструмент)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Менува: en:Bongo drum
(Создадена страница со: thumb|240px|Пар бонго '''Бонго''' (шпан.: bongo) е [[удирачки и...)
 
с (Бот Менува: en:Bongo drum)
[[Категорија:Удирачки инструменти]]
 
[[bm:Bongo]]
[[bg:Бонгос]]
[[bm:Bongo]]
[[ca:Bongo]]
[[da:Bongotromme]]
[[de:Bongos]]
[[en:Bongo drum]]
[[es:Bongó]]
[[eo:Bongo]]
[[es:Bongó]]
[[fi:Bongorummut]]
[[fr:Bongo]]
[[gl:Bongó]]
[[ko:봉고 (악기)]]
[[it:Bongo]]
[[he:תופי בונגו]]
[[it:Bongo]]
[[ja:ボンゴ]]
[[ko:봉고 (악기)]]
[[lt:Bongai]]
[[nl:Bongo (trommel)]]
[[ja:ボンゴ]]
[[no:Bongo]]
[[pl:Bongosy]]
[[ru:Бонго (музыкальный инструмент)]]
[[sk:Bongo (hudobný nástroj)]]
[[fi:Bongorummut]]
[[sv:Bongotrummor]]
[[tr:Bongo]]
109.264

уредувања

Прегледник