Разлика помеѓу преработките на „Тапани“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 8 бајти ,  пред 11 година
с
* [[Ашико]]
* [[Бас тапани]]
* [[БодхранБодран]]
* [[Бонго (инструмент)|Бонго]]
* [[БоугарабуБугарабу]]
* [[КајонКахон]]
* [[Ченда]]
* [[Конга]]
* [[Дунун]]
* [[Еве]]
* [[ГоблетТарабука]]
* [[Рачен тапан]]
* [[Кпанлого]]
* [[Челичен тапан]]
* [[Табот]]
* [[ТамбуринаДајре]]
* [[Таико (инструмент)|Таико]]
* [[Табла]]
3.883

уредувања

Прегледник