Разлика помеѓу преработките на „Официјални имиња на СССР“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
||[[Татарски јазик|Татарски]]||СССР||Совет Социалистик Республикалар Союзы||Советлар Союзы
|-
||[[Чаваш јазик|ЧавашЧуваш]]||СССР||Социаллă Совет Республикисен Союзĕ||
|-
||[[Фински јазик|Фински]]||SNTL||Sosialististen Neuvostotasavaltojen Liitto||Neuvostoliitto <!-- Karelian ASSR -->
13.850

уредувања

Прегледник