Разлика помеѓу преработките на „Царство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(+)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Царството''' е опшествено уредување кое е управувано од [[цар]]. Секој цар ја наследува круната од својот татко.
{{Никулец}}
941.847

уредувања

Прегледник