Фразеологија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
Нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Дел од [[лексика]]та што ги проучува зборовниве состави како јазични единици се нарекува '''фразеологија'''.
 
941.847

уредувања

Прегледник