Разлика помеѓу преработките на „Тито Петковски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: ru:Петковский, Тито)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Тито Петковски''' (роден [[23 јануари]] [[1945]] во с. Псача - [[Крива Паланка]]) е македонски политичар, претседател на [[Нова социјалдемократска партија]].
 
941.847

уредувања

Прегледник