Прејди на содржината

Тетрастил: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:TempleOfPortunus-ForumBoarium.jpg|200px|thumb|right|[[Портунов храм]] во тетрастил]]
[[Слика:tetrastil.png|thumb|right|200px|Цртеж на [[Храм на Атена Ника|храмот на Атена Ника]] во тетрастил]]
941.847

уредувања