Разлика помеѓу преработките на „Точка на палење“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: en:Flash point)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Температурата на запалување''' претставува најниската температура на која една течност во присуство на воздух може да се запали.
 
941.847

уредувања

Прегледник