Разлика помеѓу преработките на „Тврдина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Тврдина''' е одбранбена структура и еден од главните симболи на средниот век. Обично се опишува како градба која служи како [[резиденција]] на одреден [[монарх]], [[благородник]] или заповедник на определена [[територија]].
 
941.847

уредувања

Прегледник