Разлика помеѓу преработките на „Скопска бискупија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(interwiki correction)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Catolic church bitola.jpg|thumb|[[Катедрала Пресвето срце Исусово - Скопје|Католичката катедрала „Пресвето Срце Исусово“ - Битола]]]]
Римокатоличката '''Скопска бискупија''' ([[латински]]: ''Dioecesis Scopiensis'') е воспоставена во [[2000]] година од страна на Папата [[Јован Павле II]]. Таа припаѓа под [[Врхбосанска надбискупија|Врхбосанската надбискупија]] со седиште во [[Сараево]].
941.847

уредувања

Прегледник