Разлика помеѓу преработките на „Муамер Гадафи“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 19 бајти ,  пред 11 година
Recent photo
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
(Recent photo)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Muammar al-Gaddafi-09122003 at the AU summit.jpg|200п|мини|Моамер ал Гадафи ''(2009)'']]
 
'''Моамер ал Гадафи''' (роден [[1942]] година) е [[Либија|либиски]] водач од [[1969]], политичар, воен водач и де факто водач на [[Либија]].
8

уредувања

Прегледник