Разлика помеѓу преработките на „Поштенски број“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: id:Kodepos)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Поштенски код''' или '''поштенски број''', е матична бројка или идентификација на секоја поштенска централа, односно [[пошта]].
 
941.847

уредувања

Прегледник