Повардарска епархија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (превземено од сајтот на повардарската епархија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Повардарската епархија''' ја возглавува Неговото Вископреосвештенство [[митрополит г. Агатангел|митрополитот г. Агатангел]]. Повардарската епархија ги опфаќа градовите [[Велес]], [[Кавадарци]], [[Неготино]], [[Валандово]], [[Богданци]], [[Демир Капија]] и [[Гевгелија]].
 
941.847

уредувања

Прегледник