Разлика помеѓу преработките на „Плебејци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: arz, eo, et, lv, tl, zh Менува: ro)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Плебејците''' биле обични селани-земјоделци. Тие во Рим се сметале за доселеници и во старо време не се викале ни Римјани и немале никакви политички права.
 
941.847

уредувања

Прегледник